Een laptop is geen luxe, maar een basisvoorwaarde om mee te kunnen doen op school.
Daarom vinden wij van Leergeld Amsterdam het, net als de organisaties die in het artikel van de NOS aan het woord komen, belangrijk dat er een landelijke regeling voor laptops komt.
Ondanks het ontbreken van deze regeling is het in Amsterdam best goed geregeld. Zo kunnen gezinnen met een Stadspas voor kinderen vanaf 10 jaar via de gemeente gebruikmaken van het PC-tegoed. Ook scholen hebben laptopregelingen.
Leergeld Amsterdam is hierop aanvullend en fungeert als vangnet voor gezinnen met geldzorgen die niet bij de gemeente of school terecht kunnen.
Heb je een laptop nodig voor je kind? Kijk dan eerst bij de gemeente en de school naar de mogelijkheden. Kom je daar niet verder, dan kun je eventueel bij Leergeld Amsterdam terecht voor advies en ondersteuning.
Lees het volledige artikel hier: School moet voor alle leerlingen een laptop regelen maar doet dat niet altijd